Хімія життя та хімія природи

З метою виховання в учнівської молоді ціннісного ставлення до природи, формування розуміння необхідності гармонійного співіснування людини і природи, усвідомлення власної відповідальності за збереження довкілля, у школі з 22 по 26 квітня 2019 року проходив тиждень екологічного виховання «Хімія життя та хімія природи». В рамках тижня вчителями біології та класними керівниками 1-11 класів було проведено низку заходів, спрямованих на підвищення екологічної культури школярів. Розпочався тиждень інформаційною радіопередачею «Природа – наш дім». Вчитель біології Кухта Н.Т. провела  науково-практичну конференцію у 11 класах на тему «Добові або циркадні ритми»,  бліц-турнір «Склад та межі біосфери» та      екологічну гру «Нечупари та довкілля». Вчителем географії Остапчук Н.В. проведено вікторину «Екологічними стежками» та конкурс плакатів «Проблеми екології» з нагоди Міжнародного Дня Землі.

Ми самі продукуємо сміття й створюємо самі собі загрозу. Як це зупинити? Це можливо! Головне, цього прагнути. Тому напрямком тижня екології   цьогоріч стала графологія. Учні різних класів під керівництвом вчителя біології Дячук Т.А. формували та розвивали свою екологічну культуру та етику в розрізі поведінки зі сміттям. Шестикласники на веселих уроках «Я спробую»  вчилися елементарних правил сортування і поведінки зі сміттям. Учні 8 класів на уроках етики «Змінюючи себе, зроби чистим довкілля» визначали, як відходи різних класів впливають на здоров’я людини, а також знайомились з правилами популярного у світі руху Плоггінг, який є гібридом здорового способу життя і турботи про довкілля. Найбільш досвідчені в галузі рециклінгу  - учні 10-х класів у ході тренінгу «Від 100% порядності до 0% відходів»  складали павутину екокультури і планували своє майбутнє без відходів.

Також вчителем   хімії  Сидорчук А.С.   проведено позакласний захід – імпровізований телеміст «Екологічна ситуація в країнах світу» (9 класи) та урок-конференцію серед учнів 11 класів «Небезпечні речовини у побуті».  В рамках тижня проведено бесіди по класах на теми: «Звідки береться і куди дівається вода», «Природа – наш друг», «Людина серед природи»,  «Врятуй красу, і вона врятує світ», «Своєю поведінкою допоможи природі», «Охорона довкілля – обов’язок кожного», «Люби все живе», «Ще назва є, а річки вже нема», «Земля квітуча потрібна людям, як душа» тощо.

Отже, людина як частина природи повинна не забувати, що природа - друг і її потрібно берегти.