Вітаємо Вас на офіційному сайті Острозького ліцею №1

Герб школи

Гімн

 

Муз. Л.Хоми

Сл. М. Герасимчука

 

На Острозькім узвишші так людно - 

Дітвора до науки спішить,

Щоб примножити славу дідівську,

Щоб в майбутньому радісно жить.

 

 Приспів:

Ми гордимося тобою, школо,

Бо ти найперша була і є,

Долаймо, друзі, вершин науки,

Поки вогонь душі живе.

 

В повені днів світанкових 

Сонячних спогадів рій…

Знову крокуєм до школи,

Низько вклоняємось їй.

 

 Приспів:

 

Герб та гімн школи затверджено загальношкільною конференцією від 05.09.2011 (протокол №2)

 

Історія школи

 

     Острозька загальноосвітня школа №1 має давню історію. Вона відома не лише у місті, але й далеко за його межами. З 1939 року школу закінчило тисячі випускників, багатьом з яких судилося стати відомими людьми.

     Історія школи в Острозі бере свій початок з 1832 р., коли в місті функціонувало дворянське училище. 3 1868 року було організовано чотирикласну прогімназію, яка згодом стала шестикласною, а з 1897 року ­ повною класичною восьмикласною гімназією.

     Окрема сторінка історії школи №1 – її польський період 1921 – 1939 рр. У той період школа була державною гімназією ім. Марії Конопницької. У вересні 1939 р. була створена Острозька середня школа № 1 на базі гімназії ім. Марії Конопницької. Першим директором школи був Василь Іванович Григорович. На його долю випала чи не найважча і найвідповідальніша робота – практично з нуля (усі навчальні матеріали, які використовувались протягом 1920 – 1930-х років були вивезені, знищені) створити бібліотеку, організувати до роботи викладацький персонал.

     Мирне життя школи перервала війна. Було завдано значної шкоди шкільному майну. Тому середня школа №1 як середня загальноосвітня в нашому місті на період німецької окупації 1941 – 1944 рр. призупинила свою роботу.

     З лютого 1944 р. (після визволення Острога від німецько-фашистських загарбників 27 січня 1944 р.) Острозька середня школа №1 відновила свою діяльність. Першим повоєнним директором школи був прогресивний діяч, викладач і висококваліфікований знавець математики, заслужений вчитель УРСР Олександр Семенович Коберник. 1946 року відбувся перший повоєнний випуск Острозької середньої школи №1. Серед випускників першого повоєнного випуску був Микола Павлович Ковальський (1929 – 2006) – доктор історичних наук, Заслужений працівник освіти і техніки України.

     У 1954 році сталася ще одна важлива подія в житті школи – їй було присвоєно ім’я Миколи Островського. Того ж року директором школи стала Валентина Степанівна Кондратенко.

     А 19-20 вересня 1970 року школа відсвяткувала свій100-річний ювілей.

     У  1981 році директором школи став Юрій Ісакович Кравець. За його ініціативою та безпосередньою участю збудовано нове приміщення школи на 1176 місць. 1 вересня 1982 р. воно було урочисто відкрито. У школі створено сучасні кабінети: біології, фізики, хімії та інші. Навчальні кабінети поповнилися наочними, методичними матеріалами. З’явився також клас інформатики (із комп’ютерами «Пошук», які на той час вважалися майже дивом). У школі обладнано спортивну залу, актову залу, стадіон.

    Новий 1991-1992 навчальний рік розпочався в умовах незалежності України.

     Однією із проблем навчання були радянські програми, особливо з історії України та української мови. Освітній процес з 1 вересня 1991 року позбавлено ідеологічних нашарувань. Збільшено кількість годин на вивчення української мови. Велику увагу приділяли патріотичному вихованню.

    На початку 2000-х рр. у школі оновилися кабінети математики (Кордиш Тамара Георгіївна), шевченкознавства (Лазарчук Руслана Миколаївна), української мови (Петрук Людмила Павлівна), географії (Франчук Інна Миколаївна), біології (Кухта Наталія Терентіївна), фізики (Заверуха Ірина Борисівна, Зінчук Руслана Миколаївна).

     Сьогодні Острозька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 це сучасні навчально-виховні технології, досвідчений викладацький колектив однодумців, дружня атмосфера і високий рівень знань.

 

 

Адреса: 35800, м.Острог, Рівненська обл., пл. Декабристів, 6а

E-mail: shkola_1@ukr.net

Телефон:  2-38-50