Його дума, його пісня не вмре, не загине...

Тарас Григорович Шевченко... Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже багато років живуть у серцях народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття. Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю… У будь-якому випадку  байдужим вона не залишає нікого.

Щороку разом із теплом весняного сонечка приходить до нас велике національне свято - День народження Т.Г.Шевченка. Минуло понад 200 років з дня його народження, а ми не перестаємо виносити з глибин творчості великого Кобзаря перлини національної мудрості, самоповаги і патріотизму. Вшанування поета  відбулося і  в нашій школі – проведення традиційного Шевченківського тижня  «Його дума, його пісня не вмре, не загине…»

                     Нагородження учасників шкільного етапу огляду- конкурсу читців-декламаторів та юних поетів

                                                           "Живи, Кобзаре, в пам`яті людській"

Тепло і щиро звучало Шевченкове слово з уст учнів 5 – 7 класів, які брали участь у флеш-мобі на краще читання поезій Кобзаря. Приємно було споглядати різнобарв’я  національної вишивки, яким розцвітало фойє школи під час проведення заходу. Упродовж  тижня учні школи  мали можливість ще раз пройти стежками життя Тараса Шевченка, прислухатись до його живого слова, переглядаючи кінофільми за творами письменника. Особливою окрасою стали пісні на слова Тараса Шевченка: „Думи мої….” ,„Садок вишневий коло хати.”, „Заповіт”. Дзвеніла з дитячих уст невмируща поезія Кобзаря на літературних вечорах, чудові знання та вміння учні показали на бліц-турнірах, бліц-вікторинах,  квесті, які підготували вчителі української мови і літератури.  Класними керівниками  проведено інформаційні хвилинки "Незабутній Шевченко"  та цікаві виховні години на теми: "Шевченко в моєму серці", "Жінки в домі Шевченка", "Шевченкове слово в віках не старіє", "Ми тебе не забули, Тарасе!" У шкільній бібліотеці відбулася презентація польського видання «Кобзаря». Учні із захватом  гортали сторінки ілюстрованої збірки та декламували вірші Шевченка польською мовою.

              Проведення флеш-мобу на краще читання поезій Кобзаря

Високу читацьку майстерність показали школярі на конкурсі читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам»яті людській». Особливої уваги заслуговують переможці: 

І місце –  Ундір Любов (3-В клас), Майор А. (4-А клас), Шевчук Іванна  (5-В клас), Лозюк Софія (7-А клас), Угрин Вікторія (10 - А клас);

ІІ місце – Чайка В. (3-В клас), Пампощук Д.  (4 - А клас),   Стасюк І. (4 – Б клас), Коцюк О. (5 - Б клас), Юрчук Софія  (6-Б клас),  Павельчук Юлія (6 – Б клас), Легейзюк Ілона  (9 - А клас),  Венгерчук Неля (11 – А клас)

    Усі ці дні школа жила духом, пройнятим словом великого генія, славного сина України Тараса Шевченка.