Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

З метою формування свідомості учнів щодо нетерпимого ставлення до насильства, підвищення рівня обізнаності з даного питання,  з 25 листопада по 10 грудня 2024 року проходила Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка розпочалася радіогазетою «Насильство - це злочин». З нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок учням 10 класів Чумак Л.В. організовано диспут «Насильство не має виправдання». Під час диспуту старшокласники переглянули тематичні відеоролики, обговорили, які є види насильства та методи боротьби з ними. Також було створенно інформаційний стенд «Біла стрічка - символ  боротьби з насильством щодо жінок».  Практичним психологом Тоненчук А.В. з учнями ліцею проведено профілактично-просвітницьку гру «Коло безпеки» та «Крок», інтерактивну бесіду «Кібербулінг: правила безпека в Інтернеті» (8-9 класи), години психолога: «Маю право знати», «Як себе захистити» ( 5-7 класи). Педагогом-організатором Чумак Л.В. проведено круглий стіл «Людина – не товар» з учнями 9 класів та урок волонтерства членам самоврядування «МАКСИМУМ» «Як творити добро тут і зараз» до Міжнародного дня волонтерства

           З нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом членами учнівського самоврядування «МАКСИМУМ» оформлено інформаційний стенд «Обирай життя», проведено акцію «Україна без СНІДу», розповсюджено буклети для учнів «Молодь за здоровий спосіб життя», організовано гру-доміно «Молодь проти СНІДу». У бібліотеці створено тематичну виставку літератури «ВІЛ/СНІД: знання і розуміння». Класними керівниками 5-11 класів проведено години спілкування «Чим страшний СНІД?», «СНІД – чума ХХІ століття», «Хвороба-вбивця – СНІД», «Наркоманія – це смертельна прірва», «Здоров’я людини та шкідливі звички», «Заборонені речовини. Їх вплив на організм людини» та інші. Вчителем біології Дячук Т.А. проведено тренінги для учнів 10 класів. У ході тренінгу учні 10-Б ласу вирішували дилему «Чи варто спробувати все?». Основна увага приділялась тим спокусам, які відносяться до шкідливих звичок: тютюнопаління, вживання алкоголю, спроба легких наркотиків. Вердикт був однозначним: потрібно розсудливо підходити до своїх бажань, бути мудрим, сильним і дбати про своє здоров’я та майбутнє. Також для учнів 10-А класу було проведено тренінг «Попереджений – значить озброєний», у  ході якого його учасники шукали відповідь на питання «Чому пандемії (Ковід) долають швидше, як епідемії (ВІЛ-інфекції)». Виявилось, через те, що про причини пандемій говорять усі і постійно, на відміну про ВІЛ- інфекції, про які згадують лише час від часу. Метою тренінгу було поглиблення знань про ВІЛ/СНІД та вироблення навичок щодо запобігання зараженню та розповсюдженню цієї страшної хвороби.

         До Міжнародного дня прав людини проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Організовано виставку малюнків «Права очима дітей» та виставку літератури "Знай свої права". Для учнів 1-2 класів членами учнівського самоврядування проведено перегляд з обговоренням мультфільмів  з правової тематики.

          Класними керівниками 1-11 класів проведено бесіди по класах на теми: «Що ти робиш, якщо…», «Насильство - це сміття, що треба виносити з дому», «Зупинимо насильство в молодіжному середовищі» Розв’язання конфліктів без насильства», «Насилля серед молоді – результат впливу суспільства, а не сім’ї», «Молодь проти насильства», «Як створити стосунки з іншими?», «Світ без насильства» та інші.