Психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів 5-х класів до навчання у середній школі»

Ніна Штундер, заступник директора з навчальної роботи Острозького ліцею №1

Це був складний рік. Воєнний стан та повітряні тривоги. Дистанційне навчання. Відсутність світла, відсутність живого спілкування. Із колегами та учнями, а також із рідними людьми. Як це впливає на емоційний стан? Навряд позитивно. Неможливість передбачити майбутнє, навіть у короткостроковій перспективі. Сповнений раптових змін, викликів, невизначеності та втрат. Але попри все - освітній процес триває, а наші вчителі продовжують навчати дітей. І це справді дивовижно. Ми досліджували, відвідували уроки онлайн, брали інтерв’ю.

04 січня 2023 року в Острозькому ліцеї №1 проведено традиційний психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів 5-х класів до навчання у середній школі». Серед основних проблем освітнього процесу визначили:

  • відсутність єдиних підходів до дистанційного та змішаного навчання;
  • навантаженість  навчальної програми;
  • відсутність паперових варіантів підручників;
  • екранізація творів зарубіжної літератури російською мовою;
  • залишається складним процес переходу дітей від початкової школи до базової (підходи в оцінюванні, програмах тощо).

Люди – дуже гнучкі. Тож ми з часом адаптуємося до найрізноманітніших обставин. Навіть якщо це війна. Спочатку було складно! Але пристосувалися до роботи. І тепер розумію, що наша робота в онлайні – це виклик часу, який ми подолаємо! Це досвід, який ми отримали. Позитивні моменти теж є. Освітній процес, що відбувається всупереч усьому! Кожна зустріч із дітьми – це позитив. Щоденні зустрічі вкрай необхідні і для дітей, і для вчителя. Це символ того, що життя продовжується. Все буде добре! Попри все діти хочуть вчитися. Спілкування. Із колегами, учнями, рідними, що цінується більше, ніж коли. Очне навчання (змішане).  Учителі неабияк цінують будь-яку можливість побачити свїх учнів, почути їхній щирий сміх, допомогти їм та підтримати. Щире  «ДЯКУЄМО» батькам, що беруть активну участь в освітньому процесі нашого ліцею. Адаптивність. І освітяни, і учні, і їхні батьки змогли гідно відреагувати на виклики часу. Це доводить знову у котрий раз, що ми – незламна нація.