ПАМ’ЯТАЄМО, НЕМОЖЛИВО ЗАБУТИ…

Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують пам’ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. Пам’ятна дата встановлена Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Й. Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).

з нагоди  Дня пам’яті жертв політичних репресій вчителями історії проведено тематичний урок в 10-их класах «Розстріляне відродження», організовано круглий стіл для учнів 11-их класів «Наслідки політичних репресій для українського суспільства». Також було створено інформаційний стенд «Пам’ятаймо злочини криваві».

Класними керівниками проведено бесіди по класах на теми: «Великі твої жертви, Україно», «Невиплакані сльози України», «Пам'ять людська не забуде повік», «Ми про вас пам’ятаємо» тощо. У соціальних мережах (Instagram) розміщено інформаційний дайджест «День пам’яті жертв політичних репресій».

Корисні матеріали за покликанням: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-zhertv-politychnyh-represiy

ПАМ’ЯТАЄМО, НЕМОЖЛИВО ЗАБУТИ