Вік живи - вік учись. Нам усім відома ця гарна українська народна мудрість. Але чи беремо ми її на озброєння? Напевно, не всі, а точніше – одиниці. Саме такими є діти, які впродовж 10 днів відвідували літню природничу школу, яка працювала на базі Острозької ЗОШ І –ІІІ ступенів №1. Ініціаторами створення такої школи були вчитель біології Дячук Тетяна Андріївна та вчитель фізики Зінчук Руслана Миколаївна.
Літня природнича школа - це освітній та профорієнтаційний проект, який поєднує інтелектуальний розвиток і практичну компетентність. ЛПШ є альтернативною формою організації навчальної практики. Завдання ЛПШ : створення умов для росту та реалізації власних можливостей здобувачів освіти та продемонструвати інший, відмінний від шкільного, стиль викладання предметів, де акцент зроблено на практичну частину і знання, які можна застосувати пізніше , в інших умовах , повсякденній життєдіяльності.
Цьогоріч учасниками ЛПШ були учні 8-их класів: Антонюк Анастасія, Климчук Аліна, Фризюк Вікторія, Хойна Єлизавета та учні 10-го класу: Левчук Артем, Соловйов Ігор, Кузьменко Роман, Макарук Владислав. Це діти, які вміють і хочуть вчитися, прогнуть розвитку, щоб зростати вгору. Упродовж роботи літньої школи її учасники поглиблювали свої знання й вміння з тем, які є спільними для фізики та біології: «Склад речовин», «Молекулярно-кінетична теорія в практичній діяльності», «Тиск, його характеристики і прояви», «І та ІІ начала термодинамік,її основи, прояви в повсякденній діяльності та організмі людини», «Оптичні системи в природі та житті людини», «Електромагнітне випромінювання: дія на організми та використання в медичній діагностиці» та ін.
Така школа не втомлює, вона дивує, стимулює, навчає життю. Усі учасники літньої природничої школи отримали масу задоволень, практичних вмінь та навичок, підвищили свій інтелектуальний рівень і зарядились динамічним настроєм на відпочинок.