День української писемності і мови

"Слово — полова,
Але вогонь в одежі слова —
Безсмертна, чудотворна фея,
Правдива іскра Прометея."

Іван Франко

      З метою популяризації рідної мови серед учнів школи 09 листопада 2018 року проведено ряд заходів до Дня української писемності та мови.

      Упродовж  дня учні та педагоги школи могли слухати радіоконцерт «Топ українських пісень», що підготували учасники учнівського самоврядування. Бібліотекарем школи  організовано виставку художньої літератури українською мовою.

      Світлиця слова «В безмежжі часу», яку організували та провели учні 8-А класу спільно з Харитоненко Н.М.,   познайомила присутніх з тернистою долею нашої мови на шляху до державності . Вчителі школи провели у 1-11 класах школи тематичні диктанти «Там, де живе рідна мова, живе український народ», «Яка чудова українська мова!».  Під час години спілкування «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий народ» (вчитель Кузьменко О.Є.) учні 6-В класу поділились думками щодо цінності мови для нашого народу, згадали найважливіші події із становлення української мови. Також лунали поезії Т.Шевченка, Олександра Олеся, М.Рильського. Учні 9-11 класів взяли участь  у написання Всеукраїнського  диктанту національної єдності. Відбувся ярмарок крилатих висловів у 8-В класі (вчитель Ярмольчук Н.І.). Усний міні-журнал   «З глибини віків. Історія виникнення рідної мови» провела Лазарчук Р.М. для учнів 6-А класу  з метою виховання  любові до української мови. Учні  поетично розповіли про красу рідної мови, звернули увагу присутніх на те, що немає в житті нічого дорожчого за рідне слово, читали поезії видатних поетів рідної країни, брали участь в інтелектаульній грі.Корж Т.С. спільно з учнями 5-В класу залучили учнів та педагогів школи до мовознавчого квесту.